Gabriel Kirsebom KIELLAND

Mann 1909 - 1990  (80 år)


Personlig informasjon    |    Notater    |    Hendelseskart    |    Alle    |    PDF

  • Navn Gabriel Kirsebom KIELLAND 
    Født 28 Apr 1909  Drammen, Buskerud, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedet 
    Kjønn Mann 
    Død 1990 
    Person ID I9  Slekten Kielland
    Sist endret 13 Apr 2000 

    Far Gabriel Wilhelm KIELLAND,   f. 18 Mar 1872, Skedsmo Finn alle personer med hendelser på dette stedet,   d. 14 Sep 1935, Furnes Finn alle personer med hendelser på dette stedet  (Alder 63 år) 
    Mor Anna KIELLAND,   f. 26 Okt 1875, Ullensaker Finn alle personer med hendelser på dette stedet,   d. 27 Mai 1967, Skedsmo Finn alle personer med hendelser på dette stedet  (Alder 91 år) 
    Gift 06 Jul 1907  Ibestad Finn alle personer med hendelser på dette stedet 
    Famile ID F1  Gruppeskjema

    Familie Borghild KIELLAND,   f. 13 Feb 1906, Klepp Finn alle personer med hendelser på dette stedet,   d. 1986  (Alder 79 år) 
    Gift 06 Sep 1946  Furnes Finn alle personer med hendelser på dette stedet 
    Barn 
     1. Anna Sylvia KIELLAND
    Sist endret 10 Mar 2016 
    Famile ID F2  Gruppeskjema

  • Hendelseskart
    Link til Google MapsFødt - 28 Apr 1909 - Drammen, Buskerud, Norway Link til Google Earth
    Link til Google MapsGift - 06 Sep 1946 - Furnes Link til Google Earth
     = Link til Google Maps 
     = Link til Google Earth 
    Tegnforklaring  : Adresse       : Lokasjon       : By       : Fylke/Grevskap       : Stat/Provins       : Land       : Ikke satt

  • Notater 
    • Artium 1928, cand. theol. 1935.
      Hospiterte 1936 ved Pedagogisk seminar, og var 1936-38 religionslærer ved flere høyere skoler i Oslo.
      Ble 1938 kretssekretær i Østerdal krets av Norges Kristelige Ungdomsforbund og bestyrer av soldaterhjemmet på Terningmoen, og samtidig hjelpeprest i Elverum.
      Deltok som feltprest i krigen i Norge 1940 i området Østerdalen - Folldal - Romsdal.
      Ble samme år ungdomsprest i Åmot i Østerdalen, og siden den Midlertidige Kirkeledelses prest i Åmot.
      Forvistes fra Østerdal politidistrikt september 1942.
      Ble oktober samme år sendt av kirkeledelsen til Nore.
      Forvist til Lillestrøm januar 1943.
      Var ferievikar for res. kap. Alf Hauge, Ottestad, sommeren 1943, senere kirkeledelsens prest i Hamar.
      Ble mars 1945 forvist til Helgøya, men reiste etter kirkeledelsens bestemmelse istedet til Sverige, hvor han fungerte en kort tid som prest for hjemvendende tysklandsfanger.
      Kom tilbake til Hamar 16. mai 1945, var kst. hjelpeprest der og feltprest for hjemmestyrkene til 1946.
      Ble da kst. sogneprest der, senere samme år i Engerdal.
      Reiste 1947 til Finnmark, hvor han var kst. sogneprest, først i Kjelvik, senere i Måsøy.
      Utnevntes 23. april 1948 til sogneprest i Karasjok. Han var dessuten feltprest, - brigadeprest i 6. brigade. Har i Karasjok vært overformynder.
      Utnevnt 11. april 1958 til res. kap. i Norderhov.
      Utnevnt 10. september 1971 til sogneprest i Trysil.
      Han har deltatt meget i speiderarbeidet og har vært troppsleder en rekke steder. Medlem av Norsk Speidergutt-Forbunds hovedstyre fra 1960. Har idrettsmerket i gull.